23 /Листопада

Догляд за хутром норки

Норка - одне з найбільш довговічних і практичних хутр.

Хутряне пальто слід вішати на широку вішалку. Висіти у шафі воно повинно вільно, щоб повітря циркулювало навколо виробу і не заламувалося ворсом. Якщо хутряне пальто промокло, необхідно його струсити і повісити сушитися за кімнатної температури, потім висохлий виріб акуратно розчесати щіткою або гребінцем у напрямку ворсу.

Після закінчення сезону необхідно провести ревізію хутра. Якщо потрібне чищення, то краще здати виріб у спеціалізовану хімчистку.

На весняно-літній та осінній періоди ідеально здавати хутряне пальто на збереження у спеціалізований хутряний холодильник, де дотримується певний температурний режим та вологість. У домашніх умовах хутряне пальто слід зберігати у шафі, далеко від світла в матерчатому (або спеціальному протимольному) чохлі на невеликій відстані від препарату "Антимоль".

Рекомендується 1 раз на 4 місяці виріб провітрювати та замінювати препарат від молі свіжою упаковкою. Також можна використовувати від молі висушені гілочки полину, пижма, м'яти або лаванди, пов'язані в невеликі пучки і розміщені в марлевих мішечках недалеко від виробів, що зберігаються.

Хутряні головні убори рекомендується зберігати в коробці з кришкою, що щільно прилягає. На дно коробки слід покласти засіб від молі.

Хутряні вироби допускається зберігати при температурі вище +23°C та відносній вологості повітря понад 65% не більше 6 місяців.

НІКОЛИ!
• не сушіть хутро поруч із обігрівальними приладами;
• не розчісуйте і не гладьте рукою мокре хутро;
• не зберігайте хутряні вироби у поліетиленових пакетах;
• не зберігайте в одному чохлі вироби з натурального хутра фарбованого та нефарбованого;
• не наносите на хутро духи, одеколон, туалетну воду.
Не рекомендується носити жіночу сумочку через плече - це сприяє швидкому стирання та ламання ворсу.

За умови дотримання нескладних правил догляду – якісна норкова шубка може прослужити 10-12 років.

Ось ці правила:

1. При покупці переконайтеся, що шуба якісна – міцні шви, гарний вичин, хутро не перетягнуте. Надмірно розтягнута шуба може покоробитися при попаданні під сніг або дощ. І точно така шуба не витримає хімчистку.
2. Натуральне хутро не любить тепло. Якщо Ви потрапили під дощ чи сніг – не сушіть шубу поруч із обігрівальними приладами та не користуйтеся феном. Достатньо струсити і повісити в сухе місце на плічка. Також при поїздці в автомобілі відключайте підігрів сидінь.
3. Найпростіші місця шуби - плечі, манжети, кишені. Щоб уникнути передчасних потертостей цих «зон ризику» – не носите сумку на плечі, постарайтеся не допускати тертя манжет шуби з металевими браслетами або годинником. Не допускайте частого дотику хутра до металевих деталей сумок та аксесуарів.
4. При тривалих поїздках в автомобілі оптимальний варіант - знімати шубу і класти її на сидіння поруч.
5. Хутро – досить делікатний матеріал. Шкіряна тканина норкової шуби по міцності поступається тонкій лайковій шкірі. Поводьтеся з Вашою шубкою акуратно і шанобливо.
6. Будь-яке хутро з часом змінює колір. Щоб уникнути передчасного пожовтіння або зміни кольору світлої шуби, рекомендуємо наступне:
а) Якщо Ваш вибір упав на шубу з білої, блакитної нірки, а так само хрестівки - постарайтеся спочатку вибрати якомога чистіший колір, без слідів пожовтіння. Переконайтеся, що шуба не висить у магазині не перший рік. При постійному яскравому освітленні у шуб цих відтінків може початися передчасне, нерівномірне пожовтіння. До речі, зміна кольору хутра не є гарантійною нагодою, тому при покупці білої, блакитної норки та норки-хрестовки – будьте особливо уважні.
б) Не вивішуйте Вашу шубку влітку на сонці «провітрюватися»
в) Шубу зі світлого хутра рекомендується зберігати у спеціальному темному чохлі. Чохол повинен бути з «дихаючого» матеріалу і вже не в жодному разі не з поліетилену. Також не рекомендується зберігати хутро у складеному стані. Шуба повинна висіти на широких плічках, у темному і сухому місці і в шафі має бути достатньо місця.
г) Світле хутро бажано здавати в хімчистку хоча б один раз на 2 роки.
Усі серйозні продавці, які впевнені як свій товар, дають мінімум 1 рік гарантії. При появі будь-яких проблем чи питань, що стосуються догляду та чищення хутра – не соромтеся звертатися до магазину, де купили шубу. Не чистіть забруднення хутра самостійно, народними засобами. Це може призвести до незворотних наслідків. Зверніться до хорошої хімчистки, рекомендованої Продавцем.

Форма зворотного зв'язку