Кожна представниця прекрасної половини людства мріє про красиву, теплу та затишну шубку. З настанням холодів це питання стає ще актуальнішим. Тому настав час подбати про поповнення свого гардеробу. Ми розповімо, як правильно вибрати шубу з мутона, тому що така дорога покупка повинна не тільки ідеально сісти і вигідно підкреслити всі переваги фігури, але й прослужити не один сезон.
На сьогоднішній день найбільш популярними стали шуби з мутону.
Мутон – облагороджена та оброблена за особливою технологією овчина, яка після цього проходить процес фарбування. Вироби з мутону тонують у різні відтінки: від світлих до темних. Шубки з мутону не бояться вологи і мають яскраво виражені теплозберігаючі властивості. Такий одяг зігріє навіть у найлютіші морози.
Однією з важливих переваг виробів з мутону є співвідношення якість-ціна. За доступну ціну можна обрати чудову модель, яку із задоволенням проносите не одну зиму.
Вибір шуби з мутону
Щоб правильно вибрати шубу з мутона, необхідно дотримуватися кількох правил. Найбільш важливі характеристики, які потрібно враховувати, це якість хутра та фарбування, пошиття та обробка швів.
Розглянемо основні моменти докладніше.
1. Щоб переконатися в міцності ворсу, стисніть його в долонях і через кілька секунд відпустіть. Якщо волоски набули початкової форми і об'єм — хутро якісне.
2. Проведіть рукою проти зростання вовни – хороший ворс не повинен ламатися та злипатися.
3. Щоб переконатися, що виріб не линятиме в мокру погоду, проведіть по ньому шматком світлої тканини. Якщо на ній залишилися сліди фарби, то річ була пофарбована із порушенням технології, тому від неї треба відмовитись.
4. Перевірте, щоб підкладка була правильно і акуратно пришита, але не повністю пристрочена знизу. Огляньте шви: у якісної речі вони не опуклі, зайві нитки не повинні стирчати ніде.
5. Шкура зі зворотного боку має бути білого кольору, без заломів і тріщин.
6. Неякісна шуба може бути не пошита, а проклеєна. Тому подивіться, щоб усі шви були прошиті нитками.
Догляд за мутонової шубою
Виріб з мутону досить міцний і шкарпетковий, проте його дуже легко пошкодити, як і будь-яке інше хутро, наприклад, аксесуарами з гострими краями. Також негативно впливають на хутро такі подразники, як парфуми, лак для волосся, алкоголь, спреї від молі тощо. буд. Хімікати, які містяться в цих продуктах, можуть висушити ворс. І як наслідок – мутон втратить свій первісний вигляд. При попаданні шуби під дощ або мокрий сніг - не можна сушити шубу феном або класти на які-небудь обігрівальні прилади. Вона повинна просихати самостійно за кімнатної температури.
Також необхідно щороку віддавати шубу в хімчистку, яка спеціалізується на виробах з хутра.
Умови зберігання шуби
1. Шафа, де важить одяг, не повинна пропускати пряме сонячне проміння, інакше мутон швидко потьмяніє і вигорить.
2. Необхідно забезпечити шубі достатній простір, щоб ворс не пом'явся.
3. Щоб не деформувати покриття виробу, повісьте його на дерев'яну або пластикову вішалку з подовженою шийкою.
4. Купуйте чохол і накрийте їм хутряне пальто, поліетиленовий пакет для цього не підійде, тому що в ньому шуба не дихає.
5. Влітку тримайте виріб у прохолодному місці або придбайте спеціальне сховище-холодильник.
Вибираючи шубу, орієнтуйтеся тип своєї фігури. Так, струнким і довгоногим дівчатами підійдуть будь-які фасони, а дамам в тілі слід віддавати перевагу шубам з коротким хутром, тому що довгошерсте хутро візуально повне.
Якщо Ваша фігура відноситься до типу "яблуко" - купуйте широку шубу А-силуету довжиною по коліно, а жінці-"груші" слід зробити акцент на талії - для цього придбайте модель, до якої належить пояс.
Не забувайте, важливо не тільки вибрати гарний хутряний виріб, але й правильно стежити за ним. Тоді покупка прослужить довгі роки.